Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bakanlığı

Hastanemizde Diyabet Okulu Açılmıştır

Hastanemizde Diyabet Okulu Açılmıştır . İlk eğitim 12.01.2017 tarihinde saat 14.30 da Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi 1. Kat Toplantı salonunda yapılacaktır.


 


DİYABET OKULU

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Devlet Hastanesi’ nin Diyabetik hasta ve hasta yakınlarına sunduğu bir sağlık hizmetidir. Bu okulun amacı yaşamında zorluklar ile karşılaşan Diyabet hastalarına gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları hakkında dogru bilgiye ulaştırılarak yaşam kalitelerini arttırmaktır . Sadece eğitim yoluyla diyabet hastalığının birçok komplikasyonunu önlemek mümkündür.

DİYABET HASTA OKULU’NDA NELER ÖĞRETİLMEKTEDİR?Diyabet hastalarının gündelik yaşamında karşılaştıkları sorunların ( yeme, içme, sosyal yaşantı, gezme, iş yaşantısı, özel yaşantı vb.) pratik çözümleri anlatılmaktadır. Ayrıca hastalığın neden olacağı komplikasyonları önlemeye yönelik gerekli bilgiler, kullandıkları ilaçlar ve insülin uygulamaları ile ilgili eğitim verilmektedir. Hastalık ile birlikte yaşamanın öğretildiği bu okulda hastalar, alacakları yanıtlar ile daha bilinçli ve kolay yaşayabileceklerdir.

DİYABET HASTA OKULU’NDA KİMLER ÖĞRETMENLİK YAPAR?Hastanemizde görevli konusunun uzmanı olan İç Hastalıkları Uzmanı hekimler ile Diyabet Eğitim Hemşiresi, Diyetisyenler ve fizyoterapistler eğitmenlik yapacaktır.

DİYABET HASTA OKULU HANGİ ZAMANLARDA VE NEREDE YAPILMAKTADIR?Halen planlama ve hazırlık çalışmaları devam eden Diyabet Okulumuz 2017 yılı Ocak ayında hizmete açılacaktır.

Diyabet Okulumuzda düzenlenecek olan eğitimler hastanemiz internet sitesindeki DUYURULAR kısmında ilan edilecektir.Diyabet Okulu hakkında ayrıntılı bilgi almak ve eğitimlere katılmak isteyen hastalarımız; hastanemizin 0 312 5872000 dahili 2091 no’lu telefonundan Diyabet Eğitim Hemşiremiz Elif Yeter ERBİL ile görüşebilirler.

                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                         Diyabet Eğitim Hemşiresi

                                                                                                                                                                                  Elif Yeter ERBİL